[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Cenaclu Crew » Hai sa vorbim » Hai sa vorbim » A 90 aniversare de la Unirea Basarabiei cu Romania (...dor de mama...)
A 90 aniversare de la Unirea Basarabiei cu Romania
AtaraXDate: Simbata, 2008.Mar.15, 19:30 | Message # 1
SikEratScriptum
Group: Cenaclu
Messages: 118
Status: Off'Line
La 23 martie 2008, în Piaţa Marii Adunări Naţionale, ora 12.00, va avea loc un meeting consacrat celei de-a 90-a aniversări de la Unirea Basarabiei cu Patria Mamă România şi necesităţii stringente de reeditare a actului istoric din 27 martie 1918, ca unica soluţie de a ne salva de la pieire. Anunţaţi-vă colegii, prietenii, rudele, vecinii, cunoscuţii şi veniţi la acest mare eveniment, care ar putea să însemne, dacă vom fi mulţi şi uniţi, declanşarea ultimului val al luptei pentru lichidarea consecinţelor Pactului Molotov-Ribbentrop! Organizatori: Mişcarea Unionistă din R. Moldova; Asociaţia Antipact Molotov-Ribbentrop; Academia de Ştiinţe a Mediului.
 
Danger-DDate: Simbata, 2008.Mar.15, 21:22 | Message # 2
V.I.P rappa
Group: Administratia
Messages: 477
Status: Off'Line
Desteapta-te Romane!!!!! o sa ruupa... smile

Cu pacatele impaca-te,si daca
Nu stii de ce esti in stare,incearca-te..


Message edited by Danger-D - Simbata, 2008.Mar.15, 21:23
 
dXXX™Date: Simbata, 2008.Mar.15, 21:33 | Message # 3
YOOOOOOOOOO
Group: Administratia
Messages: 2779
Status: Off'Line
Danger-D,
o sa rupe shi concertu de pe 22 care va promova acelash mesaj !
 
AtaraXDate: Duminica, 2008.Mar.16, 09:21 | Message # 4
SikEratScriptum
Group: Cenaclu
Messages: 118
Status: Off'Line
Avem nevoie de popor...oamenii trebuie sa fie acolo,mai ales,tineretul,din simpplu fapt ca li se mai spune CETATENI,din simplu fapt ca au si au avut bunici si inca nu sa sters ISTORIA.oamenii care atunci au savirsit actul de unire au facuto pentru o patrie pe care o vom trai noi,insa aceste ,,tirfe politice" ne pateaza trecutul si onoarea stramosilor.Acuma vorbim pe site,cu cit mai mult sa vorbim,dar sa nu oprim in cutia asta ,23 martie 2008...TOTI IN PIATA MARII ADUNARI NATIONALE,SA ADEVERIM DENUMIREA.
 
vercikDate: Duminica, 2008.Mar.16, 10:16 | Message # 5
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
personal o sa fiu acolo...daca n`o sa ne facem noi un viitor,n`o sa ni`l faca nimeni....

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
AtaraXDate: Marti, 2008.Mar.18, 21:26 | Message # 6
SikEratScriptum
Group: Cenaclu
Messages: 118
Status: Off'Line
deci.....cam ceam observat eu ...e ca ....multi sutin ideea de "basarabia,pamint romanesc",dar cind mai stam la o vorba,inteleg ca unii sutin,dar nu sunt siguri de romanismul ce il avem in singe.ideea asta nu se sustine de dragu dorintei de intra in EUROPA.ideea este promovata de dragu nerespectarii dreptului istoric al BASARABIE,dea fi parte a intregului.noi,romanii provenim din geto-daci care au fost influentati de romani,mai tirziu astfel constituinduse LIMBA ROMANA,deci vedeti cam cum se scrie ROMANA fara caciuliuta deasupra lui a biggrin .istoria clar ne arata de unde provenim,cine suntem,ce fel de singe ne curge prin vene.IMI PARE RAU,FIINDCA ISTORIA INTRADEVAR NU SE CUNOASTE,din acest motiv apar si aceste multe conflicte intre noi si cei ce ne blameaza,din acest motiv mintea poate fi controlata usor ceea ce si sa efectuat.care ar fi mesajul?SA CITIM CIT MAI MULT,PENTRU A CUNOASTE ORIGINEA,TRECUTUL,PENTRU A NU FACE GRESELILE DE IERI.citim si nimik altceva decit sa discutam intre noi....opinii,nu mai priviti cartea ca pe un obiect plictisitor ce il tin in mina doar PLICTISITORI PROFESORI si alti tocilari.

Message edited by AtaraX - Marti, 2008.Mar.18, 21:47
 
ploaieDate: Miercuri, 2008.Apr.02, 19:43 | Message # 7
nude in silence..
Group: useri
Messages: 1589
Status: Off'Line


[..]
 
vercikDate: Miercuri, 2008.Apr.09, 16:29 | Message # 8
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
Mâine, 09 aprilie 2008 - de la ora 9.00 - la Chişinău va avea loc o acţiune de protest contra abuzurilor politiei, care în data de 27.03.08 au arestat în mod abuziv câţiva participanţi şi pe organizatorii acţiunii culturale dedicate Zilei Unirii Basarabiei cu România http://www.curaj.net/?p=3713 Locul - în faţa Ministerului de Interne al R.Molodva (bd. Ştefan cel Mare nr. 75, zona Piaţa Centrală, vizavi de magazinul “Bucuria”) Mitingul este autorizat!!!

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
ParazitkaDate: Miercuri, 2008.Apr.09, 18:27 | Message # 9
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
ei deam !!! vercik, shi tu lai scris la
Quote (vercik)
Miercuri, Azi, 16:29

biggrin


Knocking On Heaven`s Door...
 
vercikDate: Joi, 2008.Apr.10, 21:53 | Message # 10
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
Parazitka, io singura n`am observat...adik m`am uitat in offlines...si n`am observat biggrin

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
CriticuDate: Vineri, 2008.Apr.11, 04:29 | Message # 11
rappa guru
Group: user
Messages: 563
Status: Off'Line
Quote (Parazitka)
ei deam !!! vercik, shi tu lai scris laQuote (vercik) Miercuri, Azi, 16:29 happy dry biggrin

vercik, Parazitka, friends haha haha haha

Mda...Am vazut e meting era si nu era atita lume si inca au luat politstii pe citiva (nu era destul ca era si asa putini) cry cry
Pe astfel de politisti trebu de impuscati si cei ce ii conduce tot Luati seama MUSARI PESTE TOT loony loony loony loony loony loony loony loony loony loony loony haha haha haha


De mici unii vor sa fie vedete ...eu de mic vreau sa fiu nebun....Interesant no???Da..Chiar nu e interesant...Gresesc si eu din cind in cind...Cum am zis si eu intrun vers:"Lumea il vede iar el nu vede lumea...sau invers:)))"...mdaaaa ma dau de gol....
 
ParazitkaDate: Vineri, 2008.Apr.11, 14:55 | Message # 12
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
Quote (Criticu)
Parazitka, io singura n`am observat...adik m`am uitat in offlines...si n`am observat

friends nu`i nimik...data viitoare sa fii mai atenta...
Criticu, ce`i bah ? biggrin


Knocking On Heaven`s Door...
 
vercikDate: Simbata, 2008.Apr.12, 13:03 | Message # 13
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
Quote (Parazitka)
nu`i nimik...data viitoare sa fii mai atenta...

yea...sure :P friends


Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
ParazitkaDate: Simbata, 2008.Apr.12, 19:43 | Message # 14
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
Quote (vercik)
yea...sure :P

biggrin


Knocking On Heaven`s Door...
 
CriticuDate: Simbata, 2008.Apr.12, 20:00 | Message # 15
rappa guru
Group: user
Messages: 563
Status: Off'Line
Tema demult sa finisat deci putem face Flod???
Quote (Parazitka)
Criticu, ce`i bah ?

Nui nimik deja
fie fie (Mie frica sa zic) fie Mai bine Raminem prieteni cu Pareri Byne friends friends haha kiss
Trecem Peste loony Hai Salut!! kiss


De mici unii vor sa fie vedete ...eu de mic vreau sa fiu nebun....Interesant no???Da..Chiar nu e interesant...Gresesc si eu din cind in cind...Cum am zis si eu intrun vers:"Lumea il vede iar el nu vede lumea...sau invers:)))"...mdaaaa ma dau de gol....
 
vercikDate: Duminica, 2008.Apr.13, 01:07 | Message # 16
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
Quote (Criticu)
Tema demult sa finisat deci putem face Flod???

hmmm...mai bine nu treb... smile


Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
ParazitkaDate: Duminica, 2008.Apr.13, 10:44 | Message # 17
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
Criticu, haha ur funny

Knocking On Heaven`s Door...
 
CriticuDate: Duminica, 2008.Apr.13, 10:49 | Message # 18
rappa guru
Group: user
Messages: 563
Status: Off'Line
Parazitka, Nu as prea crede Dar orikum Mrs... wink

De mici unii vor sa fie vedete ...eu de mic vreau sa fiu nebun....Interesant no???Da..Chiar nu e interesant...Gresesc si eu din cind in cind...Cum am zis si eu intrun vers:"Lumea il vede iar el nu vede lumea...sau invers:)))"...mdaaaa ma dau de gol....
 
Cenaclu Crew » Hai sa vorbim » Hai sa vorbim » A 90 aniversare de la Unirea Basarabiei cu Romania (...dor de mama...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: