[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Cenaclu Crew » Hip Hop » Hip Hop Romanesc » Eugen Iustin (Eu-Geniu-Stins)
Eugen Iustin
ploaieDate: Duminica, 2008.Apr.20, 19:13 | Message # 1
nude in silence..
Group: useri
Messages: 1589
Status: Off'Line

by RapPace

1) …“nu gasesc inspiratie pe nicaieri ma gaseste ea pe mine.”…pentru cei care nu te cunosc, cine este Eugen Iustin?
Este unu' care nu tace.vede, miroase, gusta, aude, pipaie si nu tace.

2) “Mergeam prin oras
Cu gandul prin paduri
Cand, langa un copac
Mi-am prins piciorul in capcana
Capcana ta.” Cine/ce te inspira?
Nu gasesc inspiratie pe nicaieri ma gaseste ea pe mine

3) Cum nu se putea sa lipseasca aceasta intrebare… ce inseamna pentru tine RapPace ?
Rappace in primul rand nu e un nume de label.este poate un cuvant. Un cuvant ce cuprinde acea categorie de oameni care arunca des un ochi peste o carte buna, apreciaza vocea Aurei Urziceanu si tresar la auzul pieselor Cenaclului Flacara, oameni care sunt mereu in cautare de raspunsuri si intrebari. Rappace ca label reprezinta o adunatura de oameni care nu tac.

4) Nume întreg: Ionescu Adrian. Motto: Acaparand Lumina... Reflectand Idei... De ce acest motto?
Este si mottoul rappace. Pentru ca eu oglindesc in ochi sa vada toti ce am vazut eu.

5) Te gasim/regasim atat pe primul material discografic RapPace cat si pe compilatia “Vis–a-vis”. Ce inseamna pentru tine aparitia pe aceste materiale?
Primele priviri aruncate spre cei care ma asculta.

6) “Viata alergam,
Ne alearga viata,
Ii alergam pe unii
Altii ne alearga.” Exista cineva/ceva care te sprijina in tot ceea ce faci?
Da.

7) Cum descrii munca ta… ce gen de muzica abordezi, pentru ca hip-hop-ul cu care sunt romanii obisnuiti nu este?
Am scris acum ceva timp despre "munca" mea:
eu nu sunt,
subliniez cu o linie infinit de subtire
pentru ochi,
eu nu sunt artist!
eu sunt un asin,
un catar:
duc de colo-colo
sentimentele.
de aici
pana la voi, acolo.
eu
scriu ce simt altii,
altfel cum?!
Cat despre stil:stilul de muzica rappace.

8) 10 Septembrie 2006 se anunta o zi importanta atat pentru tine cat si pentru cei care asculta ceea ce faci tu… “Lansare Eugen Iustin”. Cateva cuvinte despre acest album.
Este primul meu album. O calatorie. O calatorie necesara si grea si frumoasa.

9) Cum ai scris si pe forumul RapPace “O calatorie pentru mine, prima.”, acest material va fi “vandut” pe interent sau cei care iti respecta munca il pot cumpara de pe site-ul RapPace?
De pe 10 septembrie albumul va putea fi comandat de pe www.rappace.ro de oriunde din tara la pretul de 20 ron plus eventualele taxe postale.Tot pe 10 septembrie va avea loc o intalnire in parcul Herastrau cu cei ce vor sa cumpere cd-ul de la mine si sa facem schimb de impresii.Pentru mai multe detalii vizitati saitul si forumul Rappace.

10) “Material discografic ce urmeaza sa fie lansat sub Rappace.” Inseamna ceva mai mult decat un simplu material discografic?
Lumea deja asociaza numele de rappace unui anumit tip de piese deci, da este mai mult decat un simplu material discografic.

11) O intrebare furata de pe un site, dar foarte faina si simpla. “Poezia izvoraste din suferinta”?
Din suferinta celui ce vrea mereu mai mult.

12) Cu un simplu search pe google gasim Eugen Iustin atat pe site-ul RapPace cat si pe poezii.ro, ca sa nu zic de alte site-uri care promoveaza melodiile facute de tine alaturi de artisti RapPace. Cat de departe vrei sa ajungi?
Vreau sa public poeziile mele. Vreau sa reusim sa ajungem in cat mai multe suflete prin cat mai multe cai posibil:poezie, dans, teatru etc. Cenaclu Flacara e un model pentru planurile noastre de viitor.

13) Sfarsitul si ultimul cuvant iti apartin…
Fii rappace!




[..]

Message edited by ploaie - Duminica, 2008.Apr.20, 19:13
 
vercikDate: Duminica, 2008.Apr.20, 21:25 | Message # 2
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
nu stiu...omu` asta chiar e atit de sincer si deschis...ma uimeste de fiecare data...prin muzica lui,prin tot...prin ganduri...prin ce scrie,ce face,ce incearca sa trimita in inimile tuturor... e fantastic...nushtiu... ador ceea ce face...

Quote (ploaie)
11) O intrebare furata de pe un site, dar foarte faina si simpla. “Poezia izvoraste din suferinta”?
Din suferinta celui ce vrea mereu mai mult.

atata dreptate in ceea ce zice,... rupeeeeeeeeeeeeeeeeeee


Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
Mister_SkrapDate: Vineri, 2008.Apr.25, 12:56 | Message # 3
micutu rappa
Group: user
Messages: 49
Status: Off'Line
rezulta ca Eugen Iustin este un visator care se contopeste cu realitatea ela fel ca o literatura Fantasy smile wink

Ma rupe ce face;)


NOROK BAH!!!!!!!
 
BittrackerDate: Simbata, 2008.Aug.30, 20:55 | Message # 4
micutu rappa
Group: user
Messages: 27
Status: Off'Line
Bv ...

Cand te-ai nascut, ai plans, si toti in jur, radeau. Traieste-ti viata in asa fel incat atunci cand o sa vina clipa, tu sa surazi iar cei ce vor sta in jurul tau sa planga.
 
Cenaclu Crew » Hip Hop » Hip Hop Romanesc » Eugen Iustin (Eu-Geniu-Stins)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: