[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Recenzii » 9 februarie, în clubul Afrika (Foto Info Comentarii...)
9 februarie, în clubul Afrika
dXXX™Date: Simbata, 2008.Mar.15, 23:55 | Message # 1
YOOOOOOOOOO
Group: Administratia
Messages: 2779
Status: Off'Line

Fetele apreciază Hip-Hop-ul mai mult decât băieţii!

Pe data de 9 februarie, în clubul Afrika şi-a făcut apariţia unul dintre cei mai apropiaţi MC din România – Antidot.

Până atunci, însă, în scenă au urcat formaţiile autohtone pentru a încărca lumea cu emoţii pozitive.

Primii au fost băieţii de la Imperiul Liric care, pe lângă interpretare, şi-au mai făcut şi alte concluzii din acel party: „Fetele apreciază Hip-Hop-ul mai mult decât băieţii”. Nu sunt eu fana nr.1 al acestui gen de muzică, dar totuşi le voi da dreptate – în sală erau prezente mai multe fete decât băieţi. Imperiul Liric a luat peste picior conducerea ţării noastre, a făcut mişto de manelişti cu dl Guţă în frunte, iar spre final, ca replică lui Vasile Tarlev la declaraţia: „noi avem nevoie numai de muzică de-a noastră” (referindu-se la excluderea din listă a Hip-Hop-ului), băieţii au spus: „Noi facem rap moldovenesc”.

După aceasta, în scenă a urcat T.J.K cu câteva piese în stil reggae. În prima lună de primăvară, acesta îşi va lansa primul album de acest gen. Detalii vei afla pe Pamparam.

Au urmat SikEratScriptum – cu toate că sunt încă tineri, cei doi băieţi au un mesaj foarte bine definit şi ştiu care le este scopul. Pe lângă faptul că sunt, de fiecare dată, gazdele pentru Hip-Hop Party, aceştia promovează „ceea ce nu îi place dlui preşedinte”, după cum au spus chiar ei.

Peste câteva minute, în faţa publicului, deja fierbinte, a apărut invitatul serii – Antidot! Pot să spun că nu mă aşteptam la prea multe de la acest MC, însă Antidot a demonstrat că ştie ce face şi o face cu pasiune. Spre final, în scenă au mai urcat o dată băieţii din formaţia Imperiul Liric pentru a interpreta un featuring cu Antidot.

Cam asta a fost petrecerea din 9 februarie. Data viitoare ne vedem pe 16 februarie, la lansarea compilaţiei Celula 3.

P.S. Antidot a făcut un cadou publicului un maiou pe care l-a aruncat în sală şi, până la urmă, după o luptă grea dintre fete şi băieţi, au câştigat Fetele!

 
ParazitkaDate: Duminica, 2008.Mar.16, 16:37 | Message # 2
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
nais nais naisss a rupt concertul....tare happy

Knocking On Heaven`s Door...
 
vercikDate: Luni, 2008.Mar.17, 17:22 | Message # 3
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
oo da...da m`am ruptttt la concertu` ista....nu ca asa da chiar m`am ruptttttt biggrin

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Recenzii » 9 februarie, în clubul Afrika (Foto Info Comentarii...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: