[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Recenzii » Ultimatum Pentru Arta 4 Recenzie (Din Partea unei persoane prezente, (Gama))
Ultimatum Pentru Arta 4 Recenzie
EreticDate: Vineri, 2009.Ian.30, 11:00 | Message # 1
SikEratScriptum
Group: Cenaclu
Messages: 156
Status: Off'Line
Inapoi
Marele event s-a consumat printre fum si fredonarea versurilor, printre priviri, critici si vorbe pe fundul sticlei de bere, seara devenise tot mai incendiara. Blitzurile aparatelor foto acompaniate de un sunet clasic de hip-hop scuipate cu sentimente printre dinti de cei ce in acea seara magnifica erau reprezentati de eul artistic! Printre aplauze si scratchuri ascultai mesajul lor in sunet de miscare de strada, ascultai cu tot corpul, cu bit-ul in sange, dand din cap cu mana sus. Dupa niste prestatii extraordinare a unor Mc cunoscuti prin Bucuresti, in sfarsit pe scena reprezentantii nostri Swoad si Eretic din Cenaclu cu 5 piese extraordinare si adanc patrunzatoare in interiorul linistii sufletesti! Cu un discurs trist, dar indubitabil autentic despre moartea poetului nostru Grigore Vieru, si cu o piesa dedicata acestuia sala se prabusise intr-o stare nemaintalnita, dupa atata euforie publicul ramasese dublu mirat din cauza prestatiei in primul rand a unor Mc necunoscuti, dar cu tact deosebit, cat si versurile care au trezit lacrimi in unii spectatori! Acest succes s-a resimtit cu multa mirare in sala (Zmili "Ce mancati voi in moldova de aveti asa talente? Mj-ul"Baieti chiar mi-a dat o lacrima la piesele voastre, respect", etc...) plus schimburi de contacte si albume, cuvinte de lauda si incurajari, invitatii la alte concerte! sub egida Foot Records si a unor momente haioase de genul filmam un interviu cu Swoad si Eretic folosind ca microfon o sticla de bere, ne-am dat seama dupa vreo 20 min de interviu ca cel ce avea camera in mana a uitat sa dea PLAY! si ia-o de la capat... plus o vorba mare care a sunat cand am intrat in camera cu bere a clubului (aproximativ 80% din sticlele de bere desfacute erau neterminate pe jumatate) ...(daca vedeau moldovenii cum se bea berea aici ii omorau)
cu un final frumos am plecat acasa!
am incalecat pe iarba si v-am spus povestea in graba! icon_thumright icon_rr headbang

recenzie : GATKILLER

 
MacroSDate: Vineri, 2009.Ian.30, 14:06 | Message # 2
Big daddy
Group: Cenaclu
Messages: 175
Status: Off'Line
Quote (Eretic)
Ce mancati voi in moldova de aveti asa talente? Mj-ul

mivina biggrin


Hip-Hop sucks becouse of you!
 
AnaDate: Vineri, 2009.Ian.30, 22:21 | Message # 3
micutu rappa
Group: useri
Messages: 12
Status: Off'Line
ai uitat sa spui ca v-ati gasit si impresara smile
 
swoadDate: Vineri, 2009.Ian.30, 22:24 | Message # 4
Big daddy
Group: Cenaclu
Messages: 15
Status: Off'Line
Ana,
da...da....tin minte...;)
 
EreticDate: Vineri, 2009.Ian.30, 22:45 | Message # 5
SikEratScriptum
Group: Cenaclu
Messages: 156
Status: Off'Line
cum am putut surprised
 
AnaDate: Simbata, 2009.Ian.31, 15:12 | Message # 6
micutu rappa
Group: useri
Messages: 12
Status: Off'Line
ce-i aia "mivina"? biggrin
nu de alta, da' sa ii spun si lu' Zmili smile
 
ploaieDate: Simbata, 2009.Ian.31, 15:36 | Message # 7
nude in silence..
Group: useri
Messages: 1589
Status: Off'Line
Quote (Ana)
ce-i aia "mivina"?

sunt niste paste care se pregatesc doar prin acoperirea lor cu apa clocotita in max 3 min.. haha sanatatea la putere! biggrin


[..]
 
EreticDate: Simbata, 2009.Ian.31, 17:33 | Message # 8
SikEratScriptum
Group: Cenaclu
Messages: 156
Status: Off'Line
la voi sunt ceva de genu se numesc "Rolton" dar is mai proste un pic, k asa ele toate-s kkt
 
AnaDate: Simbata, 2009.Ian.31, 21:08 | Message # 9
micutu rappa
Group: useri
Messages: 12
Status: Off'Line
am inteleees, acum o sa le dezvalui tuturor secretul vostru devil
 
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Recenzii » Ultimatum Pentru Arta 4 Recenzie (Din Partea unei persoane prezente, (Gama))
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: