[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Tot ce se misca in cultura rappa » Cicatrice - Poltergeist
Cicatrice - Poltergeist
CausticDate: Simbata, 2009.Mar.21, 14:08 | Message # 1
junior rappa
Group: useri
Messages: 74
Status: Off'Line
O noua piesa dupa "Zile de vara" de pe albumul la care lucrez cu placere si daruinta "Chillina".

Cicatrice - Poltergeist(prod. de Mef15to) [3:00]

Pentru a descarca:
http://www.zshare.net/audio/57035002af5dff3d/
http://www.fileshare.ro/998812573.52
http://fisierulmeu.ro/2607EE4....p3.html

Pentru a asculta:
www.myspace.com/caustic1

PiSi - Diicsicsics ar fi bine sa nu stergi si topicul asta ca altfel o sa dispara tot ce tine de cenaclu pe www.hiphop.md.Merci de intelegere si compromis.

PiSi doi - Descarcati comentati si astea.


"Он меня ремонтом я его рэпчиком"
 
maxerDate: Simbata, 2009.Mar.21, 14:17 | Message # 2
Big daddy
Group: Cenaclu
Messages: 213
Status: Off'Line
PiSi

ciuvak,sorry dar asta a fost un virus....
nush ce draq'...


 
CausticDate: Simbata, 2009.Mar.21, 14:27 | Message # 3
junior rappa
Group: useri
Messages: 74
Status: Off'Line
:)))))))))))
patetic bajeti.e carne de vacaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.


"Он меня ремонтом я его рэпчиком"
 
dXXX™Date: Duminica, 2009.Mar.22, 02:11 | Message # 4
YOOOOOOOOOO
Group: Administratia
Messages: 2779
Status: Off'Line
Caustic, pace- da -matii !!! Condoliante... dar daca iti mai permiti un cuvint tza- -ra-nu-le o ami incerci nervii pe tine!!!
Eretic

Added (2009.Mar.22, 02:11)
---------------------------------------------

Quote (Caustic)
o sa dispara tot ce tine de cenaclu pe www.hiphop.md.
 
CausticDate: Duminica, 2009.Mar.22, 08:11 | Message # 5
junior rappa
Group: useri
Messages: 74
Status: Off'Line
Later Edit:aici te-am injurat si eu... da dupa aia am zis pontu?eu sint baiat inteligent eu procedez jmechereste.

Hai ontopic despre piesa!!!


"Он меня ремонтом я его рэпчиком"

Message edited by Caustic - Duminica, 2009.Mar.22, 08:15
 
dXXX™Date: Duminica, 2009.Mar.22, 08:27 | Message # 6
YOOOOOOOOOO
Group: Administratia
Messages: 2779
Status: Off'Line
Caustic, vezi... totushi te educa forumul asta....
 
me_marryannaDate: Duminica, 2009.Mar.22, 08:55 | Message # 7
rappa lover
Group: useri
Messages: 626
Status: Off'Line
Quote (Caustic)
eu sint baiat inteligent eu procedez jmechereste.

biggrin biggrin biggrin kiar k biggrin biggrin biggrin mr inteligence tongue

Quote (Caustic)
Hai ontopic despre piesa!!!


piesa - ca piesa, canta biggrin

nice bay, imi place in mare masura happy


Infrânt nu esti atunci când sângeri,
nici ochii când în lacrimi ti-s.
Adevaratele înfrângeri,
sunt renuntarile la vis.
 
dXXX™Date: Duminica, 2009.Mar.22, 23:42 | Message # 8
YOOOOOOOOOO
Group: Administratia
Messages: 2779
Status: Off'Line
apropo la tema
despre piesa... hm .. mult teai gindit la text ?
mi se pare de 2 bani ... textu de kkt tare .. multe injuraturi nu la tema multe greseli in text cinti de parca toarce pisica
intizi cuvintele
si ca in final un sfat
apucate de POP ca in Hip Hop nu ai succes sau lasa treaba asta ... in hip Hop-ul Autohton Predomina rapu-ul adevarat si Ego rap-ul nu Injuratura rap-ul biggrin cool
 
SkrapDate: Luni, 2009.Mar.23, 00:17 | Message # 9
micutu rappa
Group: user
Messages: 13
Status: Off'Line
dXXX™, biggrin :D Bai frate eu tot fac EMO RAP...ce vorbesti tu...noi nu avem ideie ce e aia Rap ADEVARAT...Rapul adevarat e ALA asa mai dur si MAI CU PRIKOALE...asta e numit in ziua de azi rap ADEVARAT sa nu fie GRUZANUTII biggrin ...da Starile si Simtirile sunt numite Rap Pesimist si aiureasi cica nu e la moda:D

On Topic-Piesa ti am mai zis si pe hh.md nu e pe tripul meu si !!!

Quote (dXXX™)
apucate de POP
!!Ai dat-o bine in Bye Bye se poate de difuzat pe la Fresh FM si la Kiss Fm sigur ca devii vedeta...Oare de ce ai sterso de pe My Space era piesa 100% under wacko

O vorba din strabuni zicea asa...Frate daca faci repul fa-l asa cum il simti si cum il percepi nu-ti bate joc de el...Iar vad ca marii rapperi EXPERIMENTEAZA...Se Experimenteaza in Oglinda dar nu prin bataia de joc!!!! wink

 
CausticDate: Luni, 2009.Mar.23, 08:44 | Message # 10
junior rappa
Group: useri
Messages: 74
Status: Off'Line
me_marryanna, dXXX™, merci de parerile dure sau mai putin dure. smile
Skrap,
Quote (Skrap)
O vorba din strabuni zicea asa...Frate daca faci repul fa-l asa cum il simti si cum il percepi nu-ti bate joc de el...

O vorba de la Cumicu spunea asa... biggrin
Quote (Skrap)
Ai dat-o bine in Bye Bye se poate de difuzat pe la Fresh FM si la Kiss Fm sigur ca devii vedeta...Oare de ce ai sterso de pe My Space era piesa 100% under

Merci, le-a placut la multe fete piesa.Dar o sa o mai trag o data.O sa fie sigur la radio ca e tocmai in formatul asta.Pe maispeis am pus'o sa o auda citiva prieteni si apoi am sterso dar nuj cum ca in o zi juma d'amu avea 150 ascultari. biggrin
Da imi place sa experimentez de aia ma iubesc fetele. cool
De fapt ma plictisesc sa fac acelasi kkt tot timpul... Acum pregatesc un material pe beat'uri DNB, pe Chillina o sa fie si o piesa mai trip-hop asa, cu hanoracii lucrez la horrorcore-rep.

Baftalos!

urmatorii sa arunce cu pareri!


"Он меня ремонтом я его рэпчиком"

Message edited by Caustic - Luni, 2009.Mar.23, 08:45
 
AntropicDate: Luni, 2009.Mar.23, 13:30 | Message # 11
junior rappa
Group: useri
Messages: 67
Status: Off'Line
tare negativu
 
swoadDate: Marti, 2009.Mar.24, 00:52 | Message # 12
Big daddy
Group: Cenaclu
Messages: 15
Status: Off'Line
Skrap, dXXX™,
aici nu e piesa bye, bye sa fie comentat e piesa Poltegeist....

vad ca pe aici sau umplut forumul cu critici.....

piesa ama ascultato 2 zile in urma....daca sincer nu e pe tripul meu....
e ceva Ginta pierduta pe acolo......textul la caterinca(mediu)......

in rest bafta.....

 
dXXX™Date: Marti, 2009.Mar.24, 09:37 | Message # 13
YOOOOOOOOOO
Group: Administratia
Messages: 2779
Status: Off'Line
swoad, eu am criticat aceasta piesa nu alta
Casa 28 la putere daca tot asa o arde cicatrice nu are inca mult si va fi la fel
Bafta bah
 
CausticDate: Marti, 2009.Mar.24, 17:30 | Message # 14
junior rappa
Group: useri
Messages: 74
Status: Off'Line
Cicatrice o arde rep pentru bani si cinta cum vrea pula lui din banii pe care ii face din actiuni rep si nu se conduce de clisee!!!Jieee!In curind imi iau si otomobil din proprii bani bineinteles si o sa imi pun Potergeist si toate cele 12 remix'uri la ea!
Antropic, swoad, Merci.

Hai din nou cu pareri!Da'ti cacatu mai departe!!!


"Он меня ремонтом я его рэпчиком"

Message edited by Caustic - Marti, 2009.Mar.24, 17:32
 
maxerDate: Marti, 2009.Mar.24, 21:56 | Message # 15
Big daddy
Group: Cenaclu
Messages: 213
Status: Off'Line
bah,canta omu cum vrea,cum il doare,cum percepe asta,ma rog...
se poate de zis ca nu e rep 'vapse'...poate ne ridica peste vreo 5 ani la eruvision..plm...
el tot o sa faca asta mai departe,sunt sigur ca'l doare'n p**a de parerile ce merg ca grooz si nu ca sfat (o zic si dupa mine...)
si bani ii urez sa scoata...sa manince,sa mai creasca...
si dragoste de la fete,cit mai multa...( probabil astfel a ajuns dan balan vedeta...condoleante noua ca nu il intelegem. -bafta Dan'e!!!)

dar,

nah rusizme si gunoi de felul ???
au oare limba noastra e asa de saraca in cuvinte ca sa o schimonosim ?


 
Poetul_PerversDate: Marti, 2009.Mar.24, 23:22 | Message # 16
rappa fan
Group: useri
Messages: 128
Status: Off'Line
biggrin biggrin biggrin baaah am citit comentariile pe HH.md si comentarii de aici... cat e de mare diferenta plm... nu stiu ce concluzie sa scot sincer.. sau voi nu-l placeti pe ``Caustic_aka_Cicatrice_aka_Colaps_aka_ Delysid_aka_Viitoru ne mai arata`` ca persoana sau ce piese face sau cei de pe hh.md il mint zicand bah coaaaaaaaaaaaie e tare piesa sau e pur si simplu ( tongue )

Dar na.. omu isi schimba stilu ca si numele, sper ca pana la final va iesi ceva bun wink

ontopic: Men ooops sorry ``Man`` piesa nu-i pe gustul meu asta daca doresti sa vezi parerea mea...
Am ascultat Geferente, piesa mai veche Germenul restructiei nationale (ma scuzi daca nam scris corect denumirea piesei) asta e classic plm.. la o vreme o ei razna (asta din punctul meu de vedere) dar na alegi tu ce faci, numai bine smile

Subsemnatu:Hater biggrin biggrin biggrin


I need more!!!!! C4 !!!!!!
 
CausticDate: Miercuri, 2009.Mar.25, 13:18 | Message # 17
junior rappa
Group: useri
Messages: 74
Status: Off'Line
maxer, adevar moral man!!!Eu imi fac cacatul meu asa cum mi se primeste asa cum vreau... Prietenii il eticheteaza drept rep, cunoscutii - pop, voi - incultura... Ce sa ii faci nu poti sa ii multumesti pe toti, si nici nu vreau.Mie imi este placut cind se intimpla ceva in viata mea rau/bine indiferent sa aprind uord'u si sa expun istoria.O pun la download pentru ca desi sunt naricist nu sunt si egoist.Daca iti place asculti(gratis) daca nu nu asculti nimeni nu te obliga.Dar daca comentezi ar fi bine in limitele bunului simt(Nu m-am referit la tine Max am zis in general).Referitor la limba intradevar avem o limba foarte frumoasa si trebuie sa o pretuim si sa luptam pentru ea.Dar de ce cind in piese se folosesc cuvinte engleze/franceze ap nu spuneti nimic dar cind ruse ap asa va agitati?Oare nu a dat limba rusa si populatia sa opere de arta de o amploare mondiala?Oare voi toti nu folositi rusisme???Una e sa fii impotriva imperialismului rus alta impotriva unei limbi complexe si frumoase.

Poetul_Pervers,

Quote (Poetul_Pervers)
baaah am citit comentariile pe HH.md si comentarii de aici... cat e de mare diferenta plm... nu stiu ce concluzie sa scot sincer..

Nu te lasa influentat de pareri creazati una proprie si nu te lasa manipulat daca inca nu stii ce sa crezi despre piesa.
Quote (Poetul_Pervers)
la o vreme o ei razna (asta din punctul meu de vedere) dar na alegi tu ce faci, numai bine smile

Posibil man... In ultima perioada imi tot zice lumea ca is ingimfat ca m-am schimbat ca sunt cu nasul pe sus.In orice caz nu ma comport obraznic deci atita timp cit nu fac asta ma poti ignora fara sa iti pui orgoliul sau astea in pericol.

Cei care au citit atent ce am scris mai sus cred ca m-au inteles.
Daca mai sunt persoane noi care vor sa lase o parere sunt binevenite.


"Он меня ремонтом я его рэпчиком"
 
MacroSDate: Miercuri, 2009.Mar.25, 15:56 | Message # 18
Big daddy
Group: Cenaclu
Messages: 175
Status: Off'Line
o intrebare...ce mesaj ai vrut sa transmiti ascultatorului prin aceasta piesa?...desi banuiesc raspunsul nu vreau sa-l scriu ca sa nu te las influentat.....
parerea mea...cum ai spus tu...fiecare isi face treba...tu ti-o faci pe a ta cu crezi tu...dar totusi revin la parerea proprie plm :D...nush...sa fi fost eu interpretul acestei piese nu m-as mandri cu ea...cam atat wink ...succese in continuare cool


Hip-Hop sucks becouse of you!
 
CausticDate: Miercuri, 2009.Mar.25, 21:53 | Message # 19
junior rappa
Group: useri
Messages: 74
Status: Off'Line
macros, nu fi trist... piesa e la caterinca daca inca cauti mesaje extra-mega-suppa ascunse.

Added (2009.Mar.25, 21:53)
---------------------------------------------
Am facut la piesa si un remix contest daca e cineva interesat poate intra aici sa asculte si sa voteze care e cel mai tare.
http://www.hiphop.md/forum/index.php?topic=573.msg7829#msg7829


"Он меня ремонтом я его рэпчиком"
 
MacroSDate: Joi, 2009.Mar.26, 13:17 | Message # 20
Big daddy
Group: Cenaclu
Messages: 175
Status: Off'Line
Quote (Caustic)
piesa e la caterinca daca inca cauti mesaje extra-mega-suppa ascunse.

daca e o simpla piesa la caterinca nu vad dc ar trebui sa te intereseze asa de tare parerile tuturor...
am intrat sa vad remixurile...sa stii ca bizz are dreptate...poate o fi bune careva dintre negative...nu neg...dar de lipit se lipasc cam nu prea...originalu e cel mai aproape de adevar wink


Hip-Hop sucks becouse of you!
 
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Tot ce se misca in cultura rappa » Cicatrice - Poltergeist
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: