[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Cenaclu Crew » Despre Cenaclu » Macros » MacroS (info) (...)
MacroS (info)
dXXX™Date: Simbata, 2009.Iun.20, 09:23 | Message # 1
YOOOOOOOOOO
Group: Administratia
Messages: 2779
Status: Off'Line
MacroS

Deci fratilor...mi-a zis azi Eretic sa mai completez profilu meu cu mai multe amanunte ...ma rog; datoria mea oarecum...asa deci o fac la persoana intai fiindca cum a remarcat si tovarashu susnumit "La etichetari ce put am renuntzat demut"... Asa deci...asta sunt eu MacroS...unii m-au cunoscut...altii m-au vazut...altii m-au auzit....Cat despre povestea mea in HH…nu pot spune ca e asa lunga,intrucat sunt relativ nou pe “taramul hip-hop”(aprox. 1 an)…deci nu va asteptati la mare intriga din partea mea: ))))…
Un inceput de…..(nici n-o pot numi cariera…un fel de…sa-i zicem…carare…poteca…nu stiu cum sa-i zic…ati inteles voi )….ca toate inceputurile….un simplu joc….acasa inchis in camera …un calculator,un pix o foaie…ce-i mai trebe unu-i copil inflacarat si naiv…Mai ieseam din cand in cand la openmic-uri…si cam atat….Deci pot spune ca eram mai mult un ascultator/amator sau ceva de genu…Faza cu cenaclu pot spune..a aparut din senin pentru mine…Era inceput de primavera din cate imi amintesc si eu eram membru proaspat Assault Crew ( de 2 zile!!!)….carora le multumesc si le datorez tot respectful…si in ziua a 3-a (moama fix ca in Biblie:D)…ma contacteaza Eretic pe mess cu un mesaj de genu”bah tre sa ne vedem azi ca avem ceva important de discutat”…Nici pana in ziua de azi nu-mi dau seama ce i-a determinat pe Atarax si Eretic sa-mi faca propunerea…fiindca fatza de ceilalti membri Cenaclu nu aveam nici experientza ,nici cu ce ma lauda ,nici un concert in spate,nici o prestatie live (ma refer la astea serioase nu la openmic-uri),si in plus,practic nici nu ne cunosteam bine…Si cine ma cunoaste n-ar spune ca sunt un tip nascut in camasha…nu cred ca e vorba de noroc…porbabil asa afost sa fie…
Asa deci HH-ul mi-a daruit priteni,mi-a daruit primul concert (17 mai 2008), si altele, desigur, care urmau sa fie; primul album (la asta nu credeam ca voi ajunge vreodata)…etc…etc…etc……nna…..cam asa in linii generale…semnat MacroS

Macros,care lupta pe doua fronturi(Assault Crew si Cenaclu Crew),impotriva stereotipurilor,si-a inceput acrivitatea (Oficiala) pe arena Hip-Hop-ului pe 17 Mai 2008(Lansarea “Cenaclu”).
Tinarul,desi ,”Incepator” este deja intrebat de public precum si de interpretii acestui curent.
Prima piesa (in cadrul “Cenaclu”) a fost “10 Pasi” interpretata linga Eretic(SikEratScriptum).
“La etichetari ce put am renuntzat demult”

Macros - Intro de sfirsit
www.ziddu.com/download/2395060/3.Macros-Introdesvirsit.mp3.html



 
Cenaclu Crew » Despre Cenaclu » Macros » MacroS (info) (...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: