[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Recenzii » Prima evoluţie "Cenaclu" (...)
Prima evoluţie "Cenaclu"
dXXX™Date: Marti, 2008.Mai.20, 17:49 | Message # 1
YOOOOOOOOOO
Group: Administratia
Messages: 2779
Status: Off'Line

Prima evoluţie "Cenaclu"

Pe data de 17 mai, s-a pus prima piatră de temelie a label-ului „Cenaclu”. Iubitorii de hip hop şi-au dat întâlnire în clubul Afrika.

Startul petrecerii s-a dat peste aproximativ o oră de la cea planificată, deoarece era puţină lume. Chiar dacă toţi aveau emoţii, primii, care au evoulat, au fost băieţii de la Nongrata. Aceştia au revenit pe scenă cu o piesă mai tristă numită „O altă stare”, însă după asta a urmat şi ritmuri mai vesele.

Hip hop-erii îşi exprimă toate sentimentele şi gândurile prin simple rime, dar orice vers are şi subtext. După Nongrata au venit pe scenă băieţii de la DNS, însă nu aşa cum ne-am obişnui să îi vedem ci într-o compoziţie diferită. Ei au interpretat două piese în limba engleză, muzica şi textul aparţinînd formaţiilor lor preferate, de peste hotare.

La această petrecere am ascultat şi un începător – Torr, cu piesa „Muncă ilegală”. O piesă ce a uimit publicul, nu doar prin ritmurile melodiei, dar şi prin mesajul acesteea.

Toată lumea avea dispoziţie bună, atmosfera era fierbinte, iar membrii Cenaclu n-au întârziat să apară şi să evolueze pe scena, încălzită deja. Au venit cu o veste bună pentru cei din sală – în curând vor scoate şi un album, cu aceeaşi denumire „Cenaclu”. SikErat Scriptum au cântat împreună cu „Swoad&Maxer”. După asta scena au împărţit-o şi cu MC Greg, pentru piesa „Răscoala poeţilor”.

Băieţii de la SikEratScriptum au aproape un an de la lansare. Tadevs, pe care l-am văzut pentru prima dată cu microfonul în mână şi nu doar având grijă, din umbră, de calitatea sunetului, le-a făcut o surpriză băieţilor: a pus prima piesă cu care s-au lansat, numită „Pe tărâmul Hip-Hop”. SikEratScriptum au fost luaţi prin surpirndere, dar asta i-a impulsionat să cânte aşa cum ştiu ei mai bine. Surpriza n-a fost doar pentru băieţi, dar şi pentru public, acesta radiind de bucurie.

După o mică pauză a urmat şi un freestyle, la care au participat toţi doritorii, lăsând emoţiile undeva după culise.

P.S. A fost o petrecere reuşită – lumea s-a simţit bine.

Ne pare rău doar că nu au fost Latinii.

 
ParazitkaDate: Marti, 2008.Mai.20, 20:55 | Message # 2
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
nice....imi pare rau k n`am fost :'(

Knocking On Heaven`s Door...
 
vercikDate: Marti, 2008.Mai.20, 23:31 | Message # 3
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
:'( eh...ce rau imi pare...

Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
MacroSDate: Marti, 2008.Mai.20, 23:50 | Message # 4
Big daddy
Group: Cenaclu
Messages: 175
Status: Off'Line
vercik, Parazitka, ...cata jale cry biggrin

Hip-Hop sucks becouse of you!
 
TORRDate: Miercuri, 2008.Mai.21, 07:09 | Message # 5
micutu rappa
Group: Fan
Messages: 41
Status: Off'Line
defapt eu am cintat 2 piese ....... " Munca Ilegala " shi " Modern sau Primitiv " cool

SR (Spirit Romanesc)
 
ParazitkaDate: Miercuri, 2008.Mai.21, 22:40 | Message # 6
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
Quote (vercik)
:'( eh...ce rau imi pare...

orikum a fost interesant shi unde noi am fost dar,... sad


Knocking On Heaven`s Door...
 
vercikDate: Joi, 2008.Mai.22, 17:03 | Message # 7
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
Quote (MacroS)
vercik, Parazitka, ...cata jale

dap :-s
Quote (Parazitka)
orikum a fost interesant shi unde noi am fost dar,...

dada ;))


Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
cristynnaDate: Vineri, 2008.Aug.15, 10:14 | Message # 8
rappa lover
Group: Fan
Messages: 588
Status: Off'Line
Abia asteptam concertul de lansare biggrin
Sper ca va fi urmatorul si va fi cit mai degraba biggrin


Nu socoti anii,numara amintirile...
 
unknownDate: Vineri, 2008.Aug.15, 13:54 | Message # 9
Iluzia
Group: useri
Messages: 1497
Status: Off'Line
Quote (vercik)
Abia asteptam concertul de lansare biggrin
Sper ca va fi urmatorul si va fi cit mai degraba biggrin

cristynna, pe 17 mai si a fost lansarea acestui label.. Cenaclu.. dar cat d/e concert.. astept cu nerbadare noi concerte.. happy


..evadand
 
cristynnaDate: Vineri, 2008.Aug.15, 17:44 | Message # 10
rappa lover
Group: Fan
Messages: 588
Status: Off'Line
Quote (unknown)
cristynna, pe 17 mai si a fost lansarea acestui label.. Cenaclu.. dar cat d/e concert.. astept cu nerbadare noi concerte.. happy

Am uitat sa precizez ... happy Concertul de lansare a albumului cool Acolo va rupe biggrin


Nu socoti anii,numara amintirile...
 
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Recenzii » Prima evoluţie "Cenaclu" (...)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: