[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 1 of 1
  • 1
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Recenzii » „Rythm & Poem”! (+video)
„Rythm & Poem”!
dXXX™Date: Miercuri, 2008.Apr.23, 12:34 | Message # 1
YOOOOOOOOOO
Group: Administratia
Messages: 2779
Status: Off'Line

„Rythm & Poem”!

Aceasta este denumirea albumului, lansat weekend-ul trecut de către T.J.K şi Smoove. A fost o seară specială pentru aceşti doi interpreţi, pentru că albumul a fost un debut nu doar pentru ei dar şi pentru întreaga ţară.

Aşa cum era de aşteptat, băieţii aveau emoţii foarte mari, deoarece era prima lor lansare pe piaţa muzicală.

La eveniment au venit foarte mulţi tineri, toţi entuziasmaţi de acest gen de muzică. De la primele acorduri a început adevărata distracţie. Emoţiile au fost uitate, undeva după culise, iar T.J.K şi Smoove au interpretat melodiile de pe albumul lor:

1. Intro
2. Te simt
3. Skit (Guz)
4. Poate feat B-zar&Sili
5. Mama feat Guz
6. Love – Unity feat Gasha
7. Akit (Guz)
8. Poezie, Ritm şi Tempou
9. N-am curaj feat Vika – Sili
10. Outro.

Desigur, băieţii au fost ajutaţi de „veteranii” muzicii Hip Hop: B-ZAR, JUCĂTORU’, Gasha, etc. Lansarea oficială a fost în clubul Africa. Doar cei prezenţi au simţit vibraţiile, nu doar ale muzicii, ci şi ale textelor.


 
AnKaDate: Vineri, 2008.Apr.25, 14:18 | Message # 2
micutu rappa
Group: user
Messages: 23
Status: Off'Line
Pozele sunt super tare si cd-ul roOpe happy
 
ParazitkaDate: Vineri, 2008.Apr.25, 15:51 | Message # 3
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
e bun clipul....
apropo....hanorakul care e pe smoove nu e a lui Skrap ? biggrin


Knocking On Heaven`s Door...
 
CriticuDate: Vineri, 2008.Apr.25, 18:20 | Message # 4
rappa guru
Group: user
Messages: 563
Status: Off'Line
Parazitka, Da e al lui SkrapDar acum nul prea poarta Deci Il Poarta Smoove
Da e bun Videoclipul Shi idea Tot buna Dar mia placut cel mai mult ideia Cum T.J.K.Sa stea in Pat In Culoarea Alba
Mia placut Unde dupa T.J.K. vine un Cadru cum sta Smoove FATA Si T.J.K. Asta mia placut si Locul unde sa filmat Smoove
----------------------
Quote (ploaie)
parerea mea e k clipul e mult prea glamurous.. patul alb, fata aia cu gloss pe buze de nu i se vede fata.. masina aia, cica luxoasa.. si multe alte detalii..

ploaie, Mda e corect din Faptul ca A fost la SIli Masina Nu mia placut chiar atit de mult !!!Dar nu cred ca La T.J.K a fost ceva Glamour a fost interesanta ideia Fiecare cu a lui Nustiu... wink
Mia placut Mai mult Cadrul Cu Smoove Klar SCurt SI cuprinzator
MIa placut ca e simplu De tot smile Si inca la el cum vine dn Spate Si Cind sta Linga Perete si de sus se filmeaza vazind si o creanga Asta a rupt
Dar La T.J.K a rupt Cind Era in Baia wink ...
Cred ca Sili alt fel trebuia sa apara ...Parerea mea... smile
Si Vika Are Glas frumos wink
Atit wink smile :) Succese wink


De mici unii vor sa fie vedete ...eu de mic vreau sa fiu nebun....Interesant no???Da..Chiar nu e interesant...Gresesc si eu din cind in cind...Cum am zis si eu intrun vers:"Lumea il vede iar el nu vede lumea...sau invers:)))"...mdaaaa ma dau de gol....

Message edited by Criticu - Vineri, 2008.Apr.25, 23:32
 
ploaieDate: Vineri, 2008.Apr.25, 19:45 | Message # 5
nude in silence..
Group: useri
Messages: 1589
Status: Off'Line
parerea mea e k clipul e mult prea glamurous.. patul alb, fata aia cu gloss pe buze de nu i se vede fata.. masina aia, cica luxoasa.. si multe alte detalii.. nush.. se putea de facut ceva mai diferit decit cum fac toti.. k doar spre asta tind toti.. spre a fi unici.. dar.. asta nu e altceva decit plagiat..
ma rog, e, desigur, un pas inainte pt tjk si restul care interpreteaza piesa.. bravo lor k macar nu stau pe loc, dar aici cred k mai tre de lucrat la originalitate..
fata are, intr'adevar, glas destul de placut.. + ei pt asta..


[..]
 
TJKDate: Simbata, 2008.Apr.26, 21:56 | Message # 6
Big daddy
Group: user
Messages: 17
Status: Off'Line
Lume scoateti shi voi klipuri shi o sa vedetzi ce critica primiti ,in rest mie in p...ca de fiecare data orce om ce v/b despre mine shi cu care fac proiecte!
wink Peace!
 
ParazitkaDate: Duminica, 2008.Apr.27, 21:26 | Message # 7
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
TJK, la lansare...tu un pik n`ai facut frumos kand ai spus site-urile care ti``au facut publibitate....shi nici nu ai mentionat de sikeratscriptum.do.am
k shi aici era deschisa tema shi era pusa shi afisha pe prima pagina...
pacat... <_<


Knocking On Heaven`s Door...
 
vercikDate: Luni, 2008.Apr.28, 21:46 | Message # 8
Big mommy
Group: useri
Messages: 1647
Status: Off'Line
Bun...fara suparare,...da nu mi`a placut clipu`... nu vreau sa va supar....ati muncit si bravo`....
poate k e numa parerea mea...da ii ceva d gen clip ca la orice piesa...chiar si la acelas pop... nush.... totusi e o alta cultura...se poate de facut si altfel... pace


Sunt momente in viata, in care oricum ti-ar sta corpul, sufletul e in genunchi...
 
EreticDate: Simbata, 2008.Mai.03, 10:54 | Message # 9
SikEratScriptum
Group: Cenaclu
Messages: 156
Status: Off'Line
Parazitka, lasa omule...k nu murim noi fara asta wink
 
ParazitkaDate: Simbata, 2008.Mai.03, 19:54 | Message # 10
rappa guru
Group: user
Messages: 870
Status: Off'Line
Quote (Eretic)
Parazitka, lasa omule...k nu murim noi fara asta

desigur k nu...dar orikum tongue


Knocking On Heaven`s Door...
 
TJKDate: Joi, 2008.Mai.08, 01:36 | Message # 11
Big daddy
Group: user
Messages: 17
Status: Off'Line
O sa murim cind o sa fie hhp dezvoltat la 0 asta ca nu fac nici hhp dar fac Mainstreem,shi spre raggae sunt unlele piese de pe album!;)
asha ca bafta tuturor!
vreau sa ma bucuratzi cu ceva nou!
biggrin
 
Cenaclu Crew » Concerte si Evenimente » Recenzii » „Rythm & Poem”! (+video)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: