[ New messages · Members · Forum rules · Search · RSS ]
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Cenaclu Crew » Downloads » Downloads » Stele Verzi - Eu nu pot sa scriu un final fericit (...........)
Stele Verzi - Eu nu pot sa scriu un final fericit
ozaDate: Joi, 2008.Dec.18, 15:46 | Message # 26
micutu rappa
Group: user
Messages: 9
Status: Off'Line
daca stai sa incadrezi, intr-un gen, intr-un curent, etc, se duce undeva intr-un cuvant urat tot conceptul albumului. este un produs, il savurezi, daca iti place bine, daca nu iar bine. faptul ca l-ai ascultat fara a face nici cel mai mic efort material imi da tot dreptul sa cred ca orice fel de parere este strict inutila.

doar daca e buna sau constructiva are efect, daca nu. e invizibila.

asta asa, sa se noteze ca daca arunc ceva in aer, ma doare fix-n p daca zboara. eu mi-am facut "datoria", aia de "artist".

2. piesele, nu au carater pesimist, sunt simple reactii in forme slefuite. daca tu cauti altceva, cauta in continuare...

3. coperta a fost o idee a mea, iar o idee simpla, o moarte aparte, verde. o moarte sincera. este naiv sa faci o paralela cu suicidul din trendul emo... gen, ma vazi pe mine cu vre-un gun in mana?

ms mult de pareri si diverse interpretari, sper sa reiau "lucrul" cat de curand.


www.myspace.com/ozarappace
 
redboyDate: Simbata, 2009.Mai.30, 21:48 | Message # 27
micutu rappa
Group: useri
Messages: 6
Status: Off'Line
album foarte foarte bun...
 
ploaieDate: Simbata, 2009.Iun.06, 23:14 | Message # 28
nude in silence..
Group: useri
Messages: 1589
Status: Off'Line
oza, iarasi, abia astept .. smile

[..]
 
Cenaclu Crew » Downloads » Downloads » Stele Verzi - Eu nu pot sa scriu un final fericit (...........)
  • Page 2 of 2
  • «
  • 1
  • 2
Search: